tu jesteś: główna / prawa_i_obowiazki

Prawa i Obowiązki


KONTROLERA

Osobami uprawnionymi do kontroli biletów są kontrolerzy posiadający na widocznym miejscu identyfikator z numerem służbowym i zdjęciem.

Kontrolerzy są zobowiązani do udzielania pasażerom wszelkich informacji dotyczących taryf opłat, rodzaju stosowanych biletów, przebiegu linii komunikacyjnych i wysokości opłat dodatkowych.

Kontrolerzy są zobowiązani do uprzejmego i kulturalnego zachowania się wobec pasażerów.

Kontroler ma prawo żądać okazania biletu przez pasażera oraz dokumentu uprawniającego do zniżki lub jazdy bezpłatnej.

Kontroler ma prawo do pobierania opłaty dodatkowej od pasażera bez ważnego biletu (po wyjaśnieniu powodu nałożenia opłaty dodatkowej) wręcza wówczas kontrolowanemu pokwitowanie z wyszczególnieniem daty, godziny, linii i własnego numeru służbowego.

W przypadku odmowy uiszczenia opłaty dodatkowej, kontroler ma prawo zażądać od pasażera okazania dokumentu tożsamości.

W przypadku odmowy okazania dokumentu kontroler ma prawo skorzystać z pomocy funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.

PASAŻERA

Pasażer po wejściu do pojazdu jest zobowiązany niezwłocznie skasować bilet za przejazd.

Skasowanie biletu po rozpoczęciu kontroli biletowej nie zwalnia pasażera od uiszczenia opłaty karnej.

Pasażer jest zobowiązany posiadać ważny bilet przez cały czas podróży i okazywać na żądanie wykonujących kontrolę biletową

Pasażerowi nie wolno odstępować skasowanego biletu innej osobie.

Pasażer korzystający z biletu ulgowego lub uprawniony do bezpłatnego przejazdu jest zobowiązany posiadać przy sobie i okazywać na żądanie wykonujących kontrolę biletową dokument uprawniający go do takiego przejazdu.

Pasażer nieposiadający ważnego biletu ma obowiązek uiścić opłatę karną na miejscu, za wystawionym przez kontrolujących pokwitowaniem lub w ciągu 7 dni w kasie firmy kontrolującej.

Pasażer ma prawo przewozić bezpłatnie dziecko do lat czterech, bagaż ręczny, małe zwierzęta trzymane na rękach (psy w kagańcach z aktualną książeczką szczepień).

Pasażer ma prawo żądać od kontrolera okazania uprawnień do prowadzenia kontroli - legitymacji kontrolera.

Pasażer ma prawo kontynuowania jazdy bezpośrednio następnym pojazdem tej samej linii lub innej przebiegającej tą samą trasą albo pojazdem zastępczym podstawionym przez MZK bez konieczności kasowania dodatkowego biletu w przypadku awarii pojazdu, którym rozpoczął jazdę.

W sprawach spornych pasażer ma prawo odwołać się od decyzji kontrolera do dyrekcji firmy kontrolującej zgodnie z adresem i godzinami podanymi na wezwaniu.

Bilet zakupiony u kierowcy, pasażer zobowiązany jest skasować niezwłocznie.
Prawa i Obowiązki

NOKIA E72 lepiej dzwonki nokia e72.
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją