tu jesteś: główna / prywatna

Komunikacja prywatna

Prywatna komunikacja miejska jest popularna w niemalże każdym większym mieście. Potoczna nazwa przewoźników jest różna dla każdego z miast. W jednym mieszkańcy nazywają małe busy okejkami w innym baniami. Przewoźnicy którzy prywatnie działają na terenie miast najczęściej działają w spólnym przedsiębiorstwie łączącym wszystkich przewoźników z tym samym logo.

Małe busy transportujące ludzi w miastach nie są niczym zadziwiającym. Kursujące dosyć często w ciągu dnia zabierają sporą liczbę pasażerów dziennie. Przewoźnicy prywatni najczęściej kursują na liniach podmiejskich. Oczywiście powód jest jeden. Bardzo rzadko kursujące autobusy miejskie na tych liniach. Dodatkowo bilet na linii podmiejskiej jest droższy lub wymagana jest dopłata do biletu miesięcznego lub sieciowego. Tym też sposobem cena biletu u przewoźnika prywatnego dochodzi do poziomu ceny w Miejskich Przedsiębiorstwach Komunikacji. Bilety na liniach podmiejskich nie są tanie, także jeżeli za tą sama cenę możemy skorzystać z usług przewoźnika prywatnego, dojechać szybciej do domu i w bardziej komfortowych warunkach, większość wybiera właśnie te opcję.


Komunikacja prywatna

Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją