tu jesteś: główna / regulamin_kontroli

Regulamin Kontroli


Dokonywania kontroli biletowej ma prawo osoba posiadająca legitymację upoważniającą do kontroli oraz identyfikator umieszczony w widocznym miejscu. Na każde życzenie pasażera, kontroler ma obowiązek okazania legitymacji wydanej przez kierownika jednostki organizacyjnej, której Zarząd Miasta Piotrkowa Tryb. powierzył wykonanie tego zadania.

Skasowanie biletu po ogłoszeniu kontroli biletowej nie zwalnia pasażera od opłaty zwielokrotnionej.

Kontroler biletów jest uprawniony w autobusie do kontroli biletów przewożonych pasażerów, kontroli biletu za przewożony bagaż oraz w przypadku stwierdzonego braku do nakładania i pobierania za pokwitowaniem opłaty zwielokrotnionej według obowiązującej taryfy opłat. Obowiązkiem osoby kontrolującejjest poinformowanie pasażera o sposobie wnoszenia i wysokości opłaty oraz trybie odwoławczym.

Kontroler biletów ma prawo żądać od pasażera okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie uprawnienia do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu oraz stwierdzenia tożsamości w celu dochodzenia roszczenia

W razie uzasadnionego podejrzenia, że bilet albo dokument uprawniający do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego jest fałszywy lub używany przez osobę nieuprawnioną- kontroler biletów ma prawo zatrzymać bilet lub dokument za pokwitowaniem z jednoczesnym powiadomieniem przewoźnika

O podejrzeniu sfałszowania biletu lub dokumentu przewoźnik zawiadamia prokuratora lub policję z jednoczesnym powiadomieniem wystawcy dokumentu.

Pasażer, który nie uiści zwielokrotnionej opłaty ponosi odpowiedzialność w trybie administracyjnego postępowania egzekucyjnego.
Regulamin Kontroli

NOKIA E72 lepiej dzwonki nokia e72.
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją